W  Wieliczce  pierwszy  szkolny  oddział  integracyjny  powstał  w  roku  2004  w  gimnazjum  im. Kazimierza  Wielkiego. Od  tego  czasu  w  każdym  roku  szkolnym  są  uruchamiane  klasy  integracyjne. W  chwili  obecnej  w  szkole  funkcjonuje  pięć  oddziałów  tego  typu.

   Zapraszamy  do  zapoznania  się  z  dwoma  opracowaniami  na  temat  integracji  w  szkołach. Są  one  autorstwa  Pań  Ann  Stachury  i  Pabian:

  1. artykuł 1 - zobacz  tutaj...,

  2. artykuł 2 - zobacz  tutaj... .

 

 

   W  roku  szkolnym  2014/2015  grupa  projektowa  "Wszyscy  jesteśmy  tacy  sami"  (Katarzyna Jakubiak,  Aleksandra  Krzanowska, Tomasz  Jankowski, Bartłomiej  Stryszowski - klasa 2 h)  przygotowała  informacje  o  sławnych  osobach  niepełnosprawnych. Pracując  pod  Kierunkiem  Pani  Anny  Pabian  chcieli  uświadomić  koleżanki  i  kolegów  z  naszej  szkoły, że  są  to  osoby  powszechnie  podziwiane  i  szanowane, a  dysfunkcje  nie  ograniczają  ich  w  żaden  sposób. Dzięki  temu  podziwialiśmy  wystawę  (zdjęcie  poniżej), która  rozpoczęła  się  3 stycznia, czyli  w  Międzynarodowym  Dniu  Osób  Niepełnosprawnych.

Szukaj


Zdjęcia szkoły